kampania

Kampania #ToTylkoPłeć narodziła się w 2021 roku, by wystartować publicznie jesienią 2022. Projekt powstał jako skutek rozmów z Kobietami Sukcesu, wskazującymi na wciąż istniejące nierówności zawodowe pomiędzy płciami. Przybierają różne formy, mniej lub bardziej oczywiste. Tymczasem kluczowe kompetencje zawodowe nie mają płci i nie powinny wpływać na ocenę pracowników, klientów czy kontrahentów.

W ramach kampanii opieramy się na badaniach społecznych, które potwierdzają istnienie nierówności na rynku pracy. Dane są istotne, pomagają zrozumieć skalę problemu. Jednak nie chcemy jedynie epatować statystykami, które mogą wpływać demotywująco na Kobiety. Przeciwnie!

Na przykładzie Bohaterek kampanii pokazujemy, że sukces można wypracować niezależnie od okoliczności, często wbrew niemałym przeciwnościom, a czasami nawet wbrew własnym oczekiwaniom zawodowym. Chcemy, by ten pozytywny przykład zainspirował inne Polki do działania i upominania się o swoje.

Jednocześnie przedsiębiorcze Polki będą wspierać i zachęcać do wsparcia Centrum Praw Kobiet – organizację, która pod ponad 25 lat walczy o prawa kobiet i pomaga tym, które tego najbardziej potrzebują. Finałem kampanii jest książka z wywiadami pt. Sukces jest Kobietą. SIŁA KOBIET BIZNESU.

Kampania odbywa się pod patronatem Fundacji Centrum Praw Kobiet. Udział w niej wzięła Urszula Nowakowska, prezeska CPK, od lat walcząca o poprawę sytuacji Polek na wielu płaszczyznach.

Pomysłodawczynią kampanii jest Aneta Zadroga, dziennikarka, wydawczyni mediów i redaktora naczelna portalu www.sukcesjestkobieta.pl. Udział w kampanii biorą Przedsiębiorczynie z całej Polski.