Bohaterka „To tylko płeć”: Urszula Nowakowska

Bohaterka „To tylko płeć”: Urszula Nowakowska

Urszula Nowakowska, założycielka Centrum Praw Kobiet

Urszula Nowakowska to prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet, zajmującej się pomocą kobietom, których prawa są łamane. Prawniczka i feministka. To z jej inicjatywy kobiety te otrzymują pomoc prawną, psychologiczną, ale i bezpieczne schronienie w razie potrzeby.

W jednym z wywiadów dla SUKCES JEST KOBIETĄ mówi:

Potrzebujemy powszechnej zmiany w podejściu do przemocy. Przede wszystkim ważne jest, aby nie traktować przemocy jako sprawy prywatnej, domowego konfliktu. Musimy zauważyć, że przemoc ma płeć i wiąże się ściśle z brakiem równości pomiędzy kobietami i mężczyznami. Ważną kwestią jest przełamywanie stereotypów dotyczących ról płciowych, uczenie komunikacji bez przemocy. Działania edukacyjne i profilaktyczne na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt muszą być prowadzone równolegle z działaniami na rzecz równouprawnienia płci i powinny być integralną częścią programów nie tylko dla szkół, ale także przedszkoli i żłobków. Im wcześniej zaczniemy, tym większa szansa na sukces.

W tej publikacji prezentujemy materiał backstage z realizacji sesji zdjęciowej do 8. edycji książki SUKCES JEST KOBIETĄ, której Bohaterką będzie Urszula Nowakowska.

Fot. główne: Maciej Grochala/SUKCES JEST KOBIETĄ

Fot. backstage: Michał Wójcik/GM LIFESTYLE

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.